Arama sonuçlarınız

Sosyal Medyada İlan Veren Ev Sahiplerinin Dikkatine

Tarih: 27 Mayıs 2021
Son güncelleme: 2 Şubat 2022

Son yıllarda sosyal medya gücünü her alanda gösteren bir trend haline geldi. İnsanları birbirine bağlayan bir platform olmanın yanında, çoğu şirketin yaptığı yenilikleri, sunduğu servisleri ya da ürünlerin satışını ve tanıtımını yaptığını bir platform haline de geldi. Konut projelerinin tanıtımı ya da ev sahiplerinin evlerini sosyal medya aracılığı ile ilana vermeleri, sosyal medyanın bir reklam ve tanıtım aracı olarak kullanıldığının en önemli örneğidir. 

Sosyal Medyada İlan Verilmesi

Sosyal medya bir pazarlama aracı haline gelmişken artık evinizi satmak daha kolay!

Ev sahibi olarak evinizin ilanını sosyal medya aracılığı ile zahmetsiz bir şekilde verebilirsiniz. Bir danışman ile çalışmanın yanında sosyal medya platformlarında evinizi doğru şekilde tanıtarak daha fazla alıcının evinizi görmesini ve ilgilenmesini sağlayabilirsiniz. 

Geleneksel pazarlama yöntemleri her zaman samimi ve sıcak olsa da gelişen dünyada dijital ortamlar daha geniş kitlelere ulaşmak için ev sahiplerinin tercih etmesi gereken pazarlama yöntemleridir. 

Sosyal Medyada İlan Verilmesi
Sosyal Medyada İlan Verilmesi

Sosyal Medyada İlan Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sosyal medya üzerinden evinizin tanıtımını ve pazarlamasını yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli husus, alıcılarda güvensizlik oluşturmamaktır. Aynı zamanda potansiyel alıcıların dikkatini çekebiliyor ve diğer ilanlar ile rekabet edebiliyor olmanız gerekir. İşte evinizin ilanını sosyal medyada verirken dikkat etmeniz gerekenler:

Detaylardan bahsedin!

Alıcının ilana güvenebilmesi için evin detaylarından mümkün olduğunca bahsedin ve ev ile ilgi daha fazla bilgi vermeye çalışın. Aksi takdirde güvensiz görünür, diğer ilanlar arasından elenirsiniz. Evin benzersiz yanlarından, yapı bakım çalışmalarından, mimari özelliklerinden ve tasarımdan bahsedebilirsiniz. 

Konumu pazarlayın!

Ev satın almak isteyen alıcı, evin iç dizaynının yanı sıra konumu ile de ilgilenir. Evin konumunu, çevresini, konumun özelliklerini, ulaşım imkanlarını ve kolaylıklarını pazarlamanız durumunda ev, alıcının gözünde değer kazanır. 

İletişim bilgilerini doğru ve eksiksiz verin!

İletişim bilgilerini eksiksiz ve doğru vermeniz durumunda alıcı size rahatça ulaşabilir. Alıcının istediği zaman size ulaşabiliyor olması fikri alıcılara güven hissi verir. 

Fotoğraf seçimlerine dikkat edin!

Evinizin ilanında yayınladığınız fotoğrafların kalitesi son derece önemlidir. Potansiyel alıcıların dikkatini çekmenin en önemli yollarından biri kaliteli ve doğru açılarda çekilmiş fotoğraflardır. 

İlan başlığınızı iyi seçin!

İlan başladığınızda kullandığınız kelimeler, potansiyel alıcılara ulaşmanın en önemli yollarından biridir. İlan başlığı seçiminde birkaç önemli anahtar kelimeler belirleyin ve bu kelimelerden başlık oluşturun.

Dil bilgisi kurallarına özen gösterin!

Ev ilanınızı oluştururken, önemli bilgileri eklerken, yazım kurallarına dikkat edin, basit ve anlaşılır bir dil kullanmaya özen gösterin. 

 • İletişime Geçin

  Listeleri Karşılaştır

  Haftanın 7 günü hizmetinizdeyiz. Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

  Gönder
  Bu formu onaylayarak KVKK ve Gizlilik Politikamızı okumuş ve kabul etmiş oluyorsunuz. Güvendesiniz, bilgileriniz asla paylaşılmaz.
  close-link

  We are at your service 7 days a week. Leave your information and we will call you.

  Send
  By approving this form, you are agreeing to read and accept our GPDR and Privacy Policy. You are safe, your information is never shared.
  close-link

  Haftanın 7 günü hizmetinizdeyiz. Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

  Gönder
  Bu formu onaylayarak KVKK ve Gizlilik Politikamızı okumuş ve kabul etmiş oluyorsunuz. Güvendesiniz, bilgileriniz asla paylaşılmaz.
  close-link