Arama sonuçlarınız

Web Tapu E-Devlet İki Aşamalı Giriş Nasıl Yapılır? (Video)

Tarih: 28 Kasım 2023
Son güncelleme: 28 Kasım 2023

Web Tapu işlemleriniz için artık E-devlet üzerinden iki aşamalı giriş özelliğinin aktif hale getirilmesi gerekiyor.

Kasım ayının başında gelen yeni düzenlemeyle artık sadece iki aşamalı giriş özelliğini aktif hale getirdikten sonra Web Tapu işlemlerinize devam edebiliyorsunuz. Bu işlem birkaç farklı şekilde yapılabiliyor.

NFC teknolojisi kullanılarak doğrulama: NFC teknolojisine sahip bir cihaz ve yeni çipli kimlik kartına sahipseniz e-Devlet’teki “İletişim Seçeneklerim” sayfasında Kimlikle Telefon Numarası Doğrulama adımlarını takip edebilirsiniz.

e-İmza, Mobil İmza ve T.C. Kimlik Kartı ile Giriş Yaparak Doğrulama: Bu işlem içinse belirtilen yöntemlerden biriyle e-Devlet hesabınıza giriş yaptıktan sonra telefonunuza gelen SMS ile doğrulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yine “İletişim Seçeneklerim” menüsünden işlemi gerçekleştirebileceğiniz gibi Web Tapu sayfasına gelerek de işleminize devam edebilirsiniz.

Aşağıdaki videomuzda yapmanız gereken adımları bulabilirsiniz:

Bu düzenlemeyle amaç verilerin ve bilgilerin güvenliğini artırmak ve kullanıcıların daha güvenli bir şekilde işlem yapmasını sağlamak. İki aşamalı giriş sayesinde şifrenizi başka biri bilse bile e-Devlet üzerinden Web Tapu sistemine giriş yapılamıyor.

Gayrimenkul yatırımınızı güvenle yapabilmeniz için satışın tamamlanmasına kadar tüm süreçlerde Emlaksat olarak yanınızdayız.

Emlak piyasasındaki değişiklikler ve sektördeki diğer güncel gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin! Ev satın alımı ve kiralanması ile ilgili her türlü içeriği Emlaksat Blog’da bulabilirsiniz.

 • İletişime Geçin

  Listeleri Karşılaştır

  Haftanın 7 günü hizmetinizdeyiz. Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

  Gönder
  Bu formu onaylayarak KVKK ve Gizlilik Politikamızı okumuş ve kabul etmiş oluyorsunuz. Güvendesiniz, bilgileriniz asla paylaşılmaz.
  close-link

  We are at your service 7 days a week. Leave your information and we will call you.

  Send
  By approving this form, you are agreeing to read and accept our GPDR and Privacy Policy. You are safe, your information is never shared.
  close-link

  Haftanın 7 günü hizmetinizdeyiz. Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

  Gönder
  Bu formu onaylayarak KVKK ve Gizlilik Politikamızı okumuş ve kabul etmiş oluyorsunuz. Güvendesiniz, bilgileriniz asla paylaşılmaz.
  close-link