Arama sonuçlarınız

Değerlenen şehir İstanbul’un en değerli ilçeleri...

Tarih: 16 Mart 2021
Son güncelleme: 2 Şubat 2022
İstanbul'un en değerli ilçeleri
İstanbul’un en değerli ilçeleri

İstanbul’un en değerli ilçeleri hangileridir? Bir ev alırken veya kiralarken sadece bu evi aldığımızı değil, bu evin bulunduğu konumu da aldığımızı ve bu konumun bir parçası olacağımızı da göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Bu aşamada bir semti iyi veya kötü diye nitelemekten çok, sizin ihtiyaçlarınıza ve yaşam tarzınıza uygunluğu ile değerlendirmek daha doğru olur. En yaşanılabilir semt kavramı kişiden kişiye değişmekte olup, sizin hayat tarzınız ve içerisinde bulunduğunuz zaman diliminde ki spesifik ihtiyaçlarınızı karşılayan semt, sizin için en yaşanılabilir semttir. 

Çocuklu bir aile için büyük, çocuklarının okuluna ve parklara yakın, güvenli bir semtte yaşamak uygun olabilirken tek başına yaşayan, çalışan bir birey için nispeten daha küçük, çalıştığı kuruma ve ihtiyaçlarını giderebileceği merkezlere yakın bir semtte yaşam kurmak daha uygun olabilir. ‘Yaşanılabilirlik’ kavramı her ne kadar şahsın ihtiyaçları ve arzularına göre şekilleniyor olsa da bir semti “yaşanılabilir” yapan belli başlı, ihtiyaçtan bağımsız kriterler söz konusu. Gelin bu kriterlere bir göz atalım.

 • Güvenlik
Güvenlik
Güvenlik

İstanbul gibi deprem riski taşıyan bir şehirde yaşarken belki de en çok dikkat etmemiz gereken şey yaşayacağımız binanın ve çevresinin depremde büyük hasar görme riski olup olmadığıdır. Son dönemlerde artan kentsel dönüşüm çalışmaları ile birçok bina daha güvenli bir hale bürünürken, İstanbul’da halen büyük riskler taşıyan binalar da bulunmakta. Yaşayacağımız binanın dayanıklılığını göz önünde bulundurmamız hayati önem taşıyor ancak bir evi güvenli yapan tek şey binanın dayanıklılığı değil, çevrede bulunan suç oranı da bir ev alırken göz önünde bulundurmamız gereken bir kriter.

 • Ulaşım imkanları
Ulaşım İmkanları
Ulaşım İmkanları

Ulaşım imkanları derken yalnızca toplu taşıma araçlarına yakınlık veya şehir içi kolay ulaşımdan bahsetmiyoruz. Bir ekmek almak için 20 dakikanızı harcayacağınız bir evde yaşamak ister miydiniz? Bir ev her ne kadar güzel olsa da kimse bunu istemez. Yaşadığımız ev ihtiyaçlarımızı karşılayabileceğimiz merkezlere, hastane, okul, eczane, manav gibi merkezlere ve şehir içi ulaşım konusunda kolaylık sağlayacak yollar, toplu taşıma araçları ve köprülere yakın olmalıdır. 

 • Estetik açıdan tatmin edici bir görünüm 
Uplife Kadıköy Konut Projesi
Uplife Kadıköy Konut Projesi

Kentsel dönüşüm çalışmaları binaları daha güvenli yapmakla kalmıyor, aynı zamanda daha modern ve estetik açıdan tatmin edici bir görünüme kavuşmalarına sebep oluyor. Yalnızca kendi evinizin değil çevrede bulunan evlerinde daha modern ve güzel binalara sahip olması, sokakların güzel bir şekilde aydınlatılması, çiçekler ve ağaçlarla dolu olması ev alırken göz önünde bulundurulması gereken, önemli bir etken.

Peki ya bu sıraladığımız kriterlere uygun, İstanbul’un en değerli ilçeleri hangileri? 

İstanbul’un en değerli ilçeleri denildiğinde aklımıza Beyoğlu, Sarıyer ve Kadıköy gelmekte. Bu semtlerin akla gelmesinin başlıca sebepleri merkezi bir konumda olmaları, bol ulaşım imkânı sağlamaları, daire çeşitliliğine sahip olmaları ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz merkezlere sahip olmaları. Değeri artan semtler denildiğinde ise aklımıza kentsel dönüşüm çalışmaları ile çehresi değişen, daha modern, daha güvenli ve daha güzel bir hale gelmekte olan ve bu sayede kira getirilerinin günbegün arttığı semtler gelmekte. Bu çalışmalar son yıllarda belli başlı semtlerde fark edilir bir artış gösteriyor ve uygulandıkları semtlerin değerini, kira getirilerini her gün arttırıyor. Peki ya bu semtlere örnek olarak hangi semtler verilebilir?

 • Kadıköy 

Kadıköy’ü kendi içerisinde bir şehir olarak adlandırmak mümkün. Tüm ihtiyaçlarınızı evden uzaklaşmanıza gerek kalmadan halledebileceğiniz, nostaljik sokakları, sahilleri ve son dönemlerde artan kentsel dönüşüm çalışmaları ile dikkat çekip, değerine değer katan semt, hem kira getirisi bekleyen yatırımcıların, hem de yaşam kurmak için bir ev arayanların ilgisini çekmekte.

 • Sarıyer 
Sarıyer
Sarıyer

İstanbul’un en temiz havasına sahip semti denildiğinde akla gelen Sarıyer aynı zamanda en düşük deprem riskine sahip ilçemiz. Denizi, doğallığı ve mahalle kültürü ile dikkat çeken semt gün geçtikçe daha ulaşılabilir bir hale gelmesi ile değerini arttırmakta.

 • Beyoğlu
Galata Kulesi
Galata Kulesi

Kozmopolit bir yapıya sahip olan Beyoğlu, İstanbul’un merkezi denildiğinde en önde akla gelen ilçelerden biridir. Doğusunda Beşiktaş, batısında ise Haliç bulunmaktadır. Günden güne değerini arttırmakta olan ve tarihi yönden izler barındıran yapılarıyla birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapan bu ilçe turizm, ticaret ve eğlence sektörü için de büyük önem arz etmektedir. 

Türkiye’nin alanında öncü ilk dijital gayrimenkul şirketi Emlaksat ile evinizi düşük hizmet bedeli ile güvenilir ve hızlı satabilirsiniz. Şimdi sizler de bu ayrıcalıktan faydalanmak ve uzman ekibimizden bilgi almak için iletişim bilgilerini takip edebilir, sizi aramamızı istiyorsanız “sizi arayalım” butonuna numaranızı bırakabilirsiniz.

 • İletişime Geçin

  Listeleri Karşılaştır

  Haftanın 7 günü hizmetinizdeyiz. Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

  Gönder
  Bu formu onaylayarak KVKK ve Gizlilik Politikamızı okumuş ve kabul etmiş oluyorsunuz. Güvendesiniz, bilgileriniz asla paylaşılmaz.
  close-link

  We are at your service 7 days a week. Leave your information and we will call you.

  Send
  By approving this form, you are agreeing to read and accept our GPDR and Privacy Policy. You are safe, your information is never shared.
  close-link

  Haftanın 7 günü hizmetinizdeyiz. Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

  Gönder
  Bu formu onaylayarak KVKK ve Gizlilik Politikamızı okumuş ve kabul etmiş oluyorsunuz. Güvendesiniz, bilgileriniz asla paylaşılmaz.
  close-link