Arama sonuçlarınız

Dumlupınar Mahallesi

Tarih: 5 Temmuz 2022
Son güncelleme: 5 Temmuz 2022
Dumlupınar Mahallesi

Kadıköy’ün 21 mahallesinden biri olan Dumlupınar Mahallesi, nüfus açısından daha küçük sayılabilecek bir mahalle olmasına karşın ev hane halkı ortalaması en yüksek olan mahalledir. Ticari faaliyetler açısından Kadıköy’ün genelinden daha az yoğunluktadır. Mahallenin batısında Fikirtepe, doğusunda Merdivenköy, güneyinde Eğitim ve kuzeyinde Üsküdar’a bağlı olan Ünalan mahallesi yer almaktadır.

Demografik yapı

Mahalledeki cinsiyet dağılımı %50,0 kadın ve %50,0 erkek oranlarına sahiptir. Bu dağılım Kadıköy genelinde %54,9 kadın ve %45,1 erkek şeklindedir. Nüfusun çoğunluğunu, %36,8 oranıyla 25-44 yaş grubu oluşturmaktadır. Bu grubu %19,7 ile orta yaş grubu takip etmektedir. Mahalle nüfusu 11718 kişiden oluşmakta ve bu nüfus sayısı ile mahallenin ilçedeki payı %2,43 olmaktadır.

Mahallede bulunan konut sayısının iş yeri sayısını bir hayli geçtiği mahallede 11.822 konut ve 928 iş yeri yer bulunmaktadır. Mahallenin kişi yoğunluğu olarak Kadıköy’ün geneline kıyasla oldukça az yoğun olduğunu söylemek mümkündür. Hektar başına düşen kişi sayısı Dumlupınar mahallesinde 151 olup Kadıköy’ün genelinde bu sayı 180 olmaktadır.

Dumlupınar mahallesinin kişi başına düşen yeşil alan oranı Kadıköy’ün geneline kıyasla düşüktür. Mahallede kişi başına düşen yeşil alan 2,51 metrekare, Kadıköy’ün genelinde ise kişi başına düşen yeşil alan 3,09 metrekaredir.

Hizmetler

Eğitim Hizmetleri

İstanbul Medeniyet Üniversitesi

Dumlupınar mahallesi eğitim hizmetleri açısından yeterli bir mahalledir. Her yaştan öğrenciye uygun eğitim kurumu mahallede mevcuttur.

 • İstanbul Medeniyet Üniversitesi
 • Ahmet Sani Gezici Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Hüseyin Ayaz Ortaokulu
 • Münevver Şefik Fergar İlkokulu
 • Neriman İrfan Akça Mesleki Eğitim Merkezi
 • Mehmed Beyazıt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Sağlık Hizmetleri

Mahallede 1 adet aile sağlık merkezi bulunmaktadır.

 • Dumlupınar Aile Sağlık Merkezi

Dini Hizmetler

Dumlupınar mahallesinde 4 adet cami yer almaktadır.

 • Hacı Nuri Cami
 • Dumlupınar Aklar Cami
 • Şahsuvaroğlu Cami
 • Fuat Zilelioğlu Cami

Ulaşım Hizmetleri

Mahalleye ulaşmak için otobüs, Marmaray, metro veya minibüsler kullanılabilmektedir.

Konut Fiyatları

Dumlupınar Mahallesi

Kadıköy Dumlupınar mahallesinde satılık konut fiyatları son bir ayda %22,96’lık bir artış göstermiştir. Geri dönüş süresi, Dumlupınar mahallesi için 21 yıl olarak hesaplanmaktadır. 2021 yılında mahallede alınan 90-130 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 2.600.000 TL, minimum fiyatı 1.300.000 TL, maksimum fiyatı 4.100.000 TL olmuştur. Kira fiyatları ise minimum 4.000 TL, maksimum 12.000 TL ve ortalama 7.300 TL olarak gözlemlenmiştir.

Dumlupınar mahalle rehberinden tasarruf etmek için ısınma önerilerine varıncaya kadar ev satın alımı ve kiralanması ile ilgili her türlü içeriği Emlaksat Blog’da bulabilirsiniz.

Ayrıca haftanın her günü 08503079363 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilir, sitemiz üzerinden Whatsapp mesajı bırakabilir ya da bilgi@emlaksat.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz. Dilerseniz de sitemizdeki iletişim formunu doldurmanız halinde, biz sizi arayabiliriz.

 • İletişime Geçin

  Listeleri Karşılaştır

  Haftanın 7 günü hizmetinizdeyiz. Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

  Gönder
  Bu formu onaylayarak KVKK ve Gizlilik Politikamızı okumuş ve kabul etmiş oluyorsunuz. Güvendesiniz, bilgileriniz asla paylaşılmaz.
  close-link

  We are at your service 7 days a week. Leave your information and we will call you.

  Send
  By approving this form, you are agreeing to read and accept our GPDR and Privacy Policy. You are safe, your information is never shared.
  close-link

  Haftanın 7 günü hizmetinizdeyiz. Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

  Gönder
  Bu formu onaylayarak KVKK ve Gizlilik Politikamızı okumuş ve kabul etmiş oluyorsunuz. Güvendesiniz, bilgileriniz asla paylaşılmaz.
  close-link