Arama sonuçlarınız

Eğitim Mahallesi

Tarih: 12 Temmuz 2022
Son güncelleme: 12 Temmuz 2022
Kadıköy Eğitim Mahallesi
Eğitim Mahallesi

Kadıköy’ün 21 mahallesinden biri olan Eğitim Mahallesi, kamuya ait eğitim ve sağlık alanlarının yüzölçümü olarak yoğunluğu ile dikkat çeken bir mahalledir. Son yıllarda artan kentsel dönüşüm nedeniyle dikey mimari tercihinin arttığı ve sosyal yapının değiştiği görülmektedir. Mahallenin batısında Hasanpaşa, doğusunda Merdivenköy, güneyinde Feneryolu, kuzeyinde Fikirtepe mahallesi yer almaktadır.

Demografik Yapı

Mahalledeki cinsiyet dağılımı %53,1 kadın ve %46,9 erkek oranlarındadır. Bu dağılım Kadıköy genelinde %54,9 kadın ve %45,1 erkek şeklindedir. Ayrıca nüfusun çoğunluğunu %34,1 oranıyla 25-44 yaş grubu oluşturmaktadır. Ek olarak bu grubu %20,3 oran ile 45-59 yaş grubu takip etmektedir. Mahalle nüfusu 13525 kişidir, dolayısıyla mahallenin ilçedeki payı %2,55 olmaktadır.

Mahallede bulunan konut sayısı iş yeri sayısının üstündedir. Mahallede 8.283 konut ve 2.486 iş yeri bulunmaktadır. Ayrıca Eğitim mahallesi, kişi yoğunluğu olarak Kadıköy’ün geneline kıyasla oldukça az yoğundur; hektar başına düşen kişi sayısı 141 olup Kadıköy’ün genelinde ise bu sayı 180 olmaktadır.

Eğitim mahallesinin kişi başına düşen yeşil alan oranı Kadıköy’ün geneline kıyasla düşüktür. Mahallede kişi başına düşen yeşil alan 1,51 metrekare, Kadıköy’ün genelinde ise kişi başına düşen yeşil alan 3,09 metrekaredir.

Hizmetler

Eğitim Hizmetleri

Kadıköy Eğitim Mahallesi Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi
Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi

Mahallede 1 ilkokul, 1 özel kolej, 1 üniversite yerleşkesi ve mahalledeki üniversite yerleşkesi nedeniyle 6 adet öğrenci yurdu bulunmaktadır.

 • İnönü İlkokulu
 • Özel Ziverbey Dilko Koleji
 • Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi
 • Özel Şermin Hanım Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu
 • Handan Ertuğrul Çağdaş Yaşam Kız Öğrenci Yurdu
 • Özmen Aktar Kız Öğrenci Yurdu
 • Odan Kadıköy Kız Öğrenci Yurdu
 • Göztepe Han Erkek Öğrenci Yurdu
 • Beyaz Marmara Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu

Sağlık Hizmetleri

Kadıköy Eğitim Mahallesi Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi
Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi

Mahallede 1 şehir hastanesi ve 1 adet de sağlık polikliniği bulunmaktadır.

 • Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi
 • Dr. Rana Beşe Sağlık Polikliniği

Dini Hizmetler

Eğitim mahallesinde 3 adet cami bulunmaktadır.

 • Bayraktar Cami
 • İhsaniye Cami
 • Saliha Kulaksızoğlu Cami

Ulaşım Hizmetleri

Mahalleye ulaşmak için otobüs, Marmaray, metro veya minibüsler kullanılabilmektedir.

Konut Fiyatları

Kadıköy Eğitim Mahallesi Konut Fiyatları
Eğitim Mahallesi

Kadıköy Eğitim mahallesinde satılık konut fiyatları son bir ayda %20,12’lik bir artış göstermiştir. Ortalama konut metrekare fiyatları 26.083 TL olurken geri dönüş süresi 33 yıl olarak hesaplanmaktadır. Ayrıca 2022 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Eğitim mahallesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 2.608.323 TL, minimum fiyatı 1.956.242 TL ve maksimum fiyatı 3.260.400 TL olmuştur. Bunun yanında kira fiyatları ise minimum 4.915 TL, maksimum 8.191 TL ve ortalama 6.553 TL olarak görülmektedir.

Eğitim mahalle rehberinden evinizi daha sürdürülebilir hale getirmenin yollarına varıncaya kadar ev satın alımı ve kiralanması ile ilgili her türlü içeriği Emlaksat Blog’da bulabilirsiniz.

Ayrıca haftanın her günü 08503079363 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilir, sitemiz üzerinden Whatsapp mesajı bırakabilir ya da bilgi@emlaksat.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz. Dilerseniz de sitemizdeki iletişim formunu doldurmanız halinde, biz sizi arayabiliriz.

 • İletişime Geçin

  Listeleri Karşılaştır

  Haftanın 7 günü hizmetinizdeyiz. Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

  Gönder
  Bu formu onaylayarak KVKK ve Gizlilik Politikamızı okumuş ve kabul etmiş oluyorsunuz. Güvendesiniz, bilgileriniz asla paylaşılmaz.
  close-link

  We are at your service 7 days a week. Leave your information and we will call you.

  Send
  By approving this form, you are agreeing to read and accept our GPDR and Privacy Policy. You are safe, your information is never shared.
  close-link

  Haftanın 7 günü hizmetinizdeyiz. Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

  Gönder
  Bu formu onaylayarak KVKK ve Gizlilik Politikamızı okumuş ve kabul etmiş oluyorsunuz. Güvendesiniz, bilgileriniz asla paylaşılmaz.
  close-link