Arama sonuçlarınız

Evimi Satmak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Tarih: 30 Nisan 2021
Son güncelleme: 2 Şubat 2022

Zaman ve çevre değiştikçe kişiler sahip oldukları mülkü satmak ve başka şekillerde değerlendirmek isteyebilirler. Eğer siz de sahip olduğunuz evinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde satmak isteyenlerdenseniz bu yazıyı okumanızı tavsiye ediyoruz. “Evimi Satmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?” sorusunun cevabı bu yazımızda.

Konut almak ve satmak ilk bakışta gayet basit ve günlük işlemler gibi görünebilirler. Günümüz şartlarında, emlak pazarında binlerce gayrimenkul olduğu düşünüldüğünde ise bu işlemler zannedildiği kadar kolay olmayabilir. Alacağınız yanlış aksiyonlar ile satmak istediğiniz mülkü zamanında ve değerinde satamayarak zarar edebilirsiniz. Peki bütün bunların önüne geçmek ve her an kazançlı olabilmek adına için ne yapılmalı?

1- Profesyonel Destek

Özellikle İstanbul gibi geniş bir gayrimenkul çeşitliliğine ve yüksek değişkenlikte bir markete sahip olan şehirlerde satacağınız eviniz için profesyonel destek yararınıza olacaktır. Bu desteği bir eksi bütçe yerine size bir sonraki adımda daha çok kazandıran bir yatırım olarak görmelisiniz. Size sunulan fotoğraflama, ekspertiz gibi hizmetler satış işleminiz için oldukça faydalı olacak ve sizleri bir adım öne taşıyacaktır.

Sizlere düşen alacağınız profesyonel desteğin içeriğini araştırmak ve sizlere sunulanları değerlendirmek olmalıdır. Eğer sizler de güvenilir ve müşteriyi her an önceleyen bir hizmet arayışında iseniz Emlaksat tam sizlere göre! Sizlere evinizi üst düzey ekipmanlar kullanarak fotoğraflama, anında hizmet, alıcılara sağlanan üç boyutlu sanal konut turu ve ücretsiz gayrimenkul değerleme (ekspertiz) ayrıcalıkları sunan Emlaksat, bir emlaktan çok daha fazlası.

2- Konuta Uygun Pazarlama Yöntemi Seçmek

Her evin kendi özellikleri ve gerek bulunduğu lokasyon gerek ise iç yapısı ile öne çıkan kısımları vardır. Siz de satmak istediğiniz evinizin öne çıkan özelliklerini belirlemeli ve doğru markette listeleme yapmalısınız. Eğer bahçeli müstakil bir evinizi satmak istiyorsanız bu tarz ev arayışında olan alıcılarla iletişime geçmeli böylece satış sürecinizi olabildiğince hızlandırmalısınız. Bütün bunlar size kar olarak dönecek ve zaman kaybetmemiş olacaksınız.

Bu noktada bütün bunlarla baş edemem diyenlerdenseniz yine profesyonel bir emlak şirketi desteği almak sizin için hayat kurtarıcı olacaktır. Türkiye’nin ilk dijital gayrimenkul şirketi Emlaksat, size sağladığı düşük hizmet bedelinin yanında evinizin özelliklerine göre en uygun alıcı portföyünü belirler. Pazarlama yöntemlerini uzman ekibi ile en uygun şekilde kullanan Emlaksat sayesinde eviniz hızlı ve güvenilir bir şekilde satılır.

3- Alıcılara Bilgi Aktarmak

Evinizi görmeye gelen veya telefon üzerinden bilgi almak isteyen kişilere anlatacaklarınız çok önemlidir. Potansiyel alıcılarla kurulan iletişimde aktaracağınız kısa ve ilgisiz cümleler evinizin karşı tarafa net tanıtılamamasına ve bu şekilde satış süresinin gerek olmadığı halde uzamasına sebebiyet verebilir. Burada siz satıcıya düşen evinizin en dikkat çeken yerlerini vurgulayarak iyi veya da kötü olarak nitelendirilen tüm özelliklerini alıcıya aktarmak olacaktır.

Eğer bütün alıcılarla tek tek ilgilenmeye vaktim maalesef yok fakat evimi satmak istiyorum diyenlerdenseniz, Emlaksat bütün bunları sizin yerinize en iyi şekilde yapmaya hazır olacaktır. Uzman ekibi ve güler yüzlü satış danışmanlarıyla alıcılara da en iyi hizmeti vaat eden şirket, siz konut sahipleri için en iyisi!

Şimdi sizler de bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanmak; evinizi hızlı, kolay ve güvenilir bir yoldan satmak için Emlaksat uzman ekibi ile vakit kaybetmeden iletişime geçebilirsiniz. İletişim bilgileri sayfasını takip ederek telefon araması, WhatsApp mesajı ya da mail yolu ile iletişime geçebilir; ana sayfada bulunan sizi arayalım butonuna numaranızı bırakarak uzman ekibimizin en kısa sürede size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

 • İletişime Geçin

  Listeleri Karşılaştır

  Haftanın 7 günü hizmetinizdeyiz. Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

  Gönder
  Bu formu onaylayarak KVKK ve Gizlilik Politikamızı okumuş ve kabul etmiş oluyorsunuz. Güvendesiniz, bilgileriniz asla paylaşılmaz.
  close-link

  We are at your service 7 days a week. Leave your information and we will call you.

  Send
  By approving this form, you are agreeing to read and accept our GPDR and Privacy Policy. You are safe, your information is never shared.
  close-link

  Haftanın 7 günü hizmetinizdeyiz. Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

  Gönder
  Bu formu onaylayarak KVKK ve Gizlilik Politikamızı okumuş ve kabul etmiş oluyorsunuz. Güvendesiniz, bilgileriniz asla paylaşılmaz.
  close-link