Arama sonuçlarınız

Yatırımcıların Gözdesi Kadıköy

Tarih: 4 Mayıs 2021
Son güncelleme: 2 Şubat 2022
Yatırımcıların Gözdesi Kadıköy
Yatırımcıların Gözdesi Kadıköy

Nostaljik sokakları, salaş mekanları, güleryüzlü sakinleri ve bitmek bilmeyen enerjisi ile tanıdığımız Kadıköy, bunlardan fazlası. Kentsel dönüşüm uygulamalarının yoğunlukla yaşandığı semt  yatırımcıların gözdesi olmuş durumda. Peki Kadıköy’ü diğer semtlerden ayıran, göz alıcı bir semt haline getiren nedir? Gelin hep beraber Kadıköy’ün neden yatırımcılar tarafından tercih edildiğine ve Kadıköy’ün gerçekten de yatırım yapmaya değer olup olmadığına bakalım. 

Eşsiz Konum ve Kolay Ulaşım

Kadıköy, kuzeyde Üsküdar ve Ataşehir, güneyde Marmara Denizi, batıda İstanbul Boğazı ve doğuda Maltepe İlçesi ile sınır komşusu olup, gelişmiş bir merkez niteliği taşımakta. Boğazın Anadolu kapısı niteliğindeki Kadıköy, şehir içi ulaşım konusunda önemli bir konuma sahip. Merkezi konumu ve kentsel hizmetlerin yoğunluğu sebebiyle ulaşım bağlantılarının da merkezinde yer alan semt, karayolu, denizyolu, raylı sistemlere yönelik ulaşım konusunda en tercih edilesi semtlerden birisi. Tramvay, Metro ve Marmaray olmak üzere toplamda 3 raylı sistem hattına ev sahipliği yapan Kadıköy’de hareket noktası Kadıköy olan 112 adet otobüs hattı ve Kadıköy’den geçen 24 adet otobüs hattı vardır. Kadıköy sakinlerinin ulaşım için çokça tercih ettiği 10 minibüs hattında toplam 716 araç ve 9 dolmuş hattında 200 araç hizmet vermektedir. Kadıköy deniz hattı ile ulaşım konusunda da kendini aşmış durumda. 3’ü aktif olarak hizmet veren 5 vapur iskelesi, 2 deniz otobüsü iskelesi, Kalamış Yat Limanı ve 2 adet Balıkçı Barınağına ev sahipliği yapan Kadıköy, İstanbul’da deniz ulaşımı açısından başlıca merkezlerinden biri olmuştur. 

Ayrıca söylemeden geçmeyelim, Kadıköy İstanbul’da bisikletli ulaşıma uygun az sayıda ilçeden biri! Kadıköy’ü diğer semtlerden ayıran en önemli etkenlerden birisi bisikletli ulaşım. Denize komşuluğu bulunan Caferağa, Zühtüpaşa, Fenerbahçe Suadiye, Bostancı ve Caddebostan Mahallelerinin kıyı bantlarında, kesintisiz devam eden ve araç trafiğine kapalı bisiklet yolu bulunmaktadır. İlçe içerisindeki diğer bisiklet yolu ise İnönü Caddesi üzerindedir. 

Kadıköy’de ulaşım sadece yazdıklarımızla kalmıyor, planlanan ulaşım yatırımları ile değeri artacak olan Kadıköy gün geçtikçe yaşamınızı kolaylaştıracak!  

Yatırımcıların Gözdesi Kadıköy
Yatırımcıların Gözdesi Kadıköy

Kentsel Hizmetler 

Türkiye’de 188 ilçenin katıldığı “İnsani Gelişme Endeksi” sıralamasında birinci olan Kadıköy kentsel hizmetler alanında kendini kanıtlamış oldu. Sıralamada eğitim alabilme olanaklarına sahip olmak, sağlıklı ve uzun bir hayat yaşayabilmek ve kaliteli bir yaşam için gerekli kaynaklara ulaşabilmek gibi kriterler başı çekiyor.

Kadıköy’de belediyeye ait 94 adet kentsel hizmet birimi bulunmakta. Eğitim söz konusu olduğunda 5 adet anaokulu, 5 adet etüt merkezi, 5 adet eğitim merkezi, 7 adet kütüphane, 1 adet kız öğrenci yurdu  ve 1 adet atölye hizmeti verilmekte. Sağlık birimleri olarak; 7 adet poliklinik/ sağlık merkezi, 1 adet laboratuvar,  1 adet veteriner birimi hizmet verilmekte. Sosyal ve kültürel birimler olarak; 9 adet kültür merkezi, 2 adet sanat merkezi, 1 adet kültürel tesis, 2 adet sinema, 1 adet müze hizmet bulunmakta. İlçede 16 adet gönüllü evi ve 4 adet sosyal destek merkezi belediyenin hizmet sağladığı sosyal birimler olarak hizmet vermektedir. Çevre birimleri olarak; 2 adet atık merkezi çevre birimi olarak hizmet vermektedir. Sosyal tesisler olarak; 4 adet kafe-restoran bulunuyor. Son olarak 1 adet havuz ve Caferağa ile Zühtüpaşa Mahallelerinde yer alan spor salonları ilçe geneline hizmet veren spor tesisleridir.

Kadıköy ilçesinde 36’sı aile sağlığı merkezi, 41’i poliklinik, 33’ü hastane ve 32’si aile ve diş sağlığı merkezi olmak üzere toplam 142 sağlık tesisi bulunmaktadır. İlçede 5’i devlet, 28’i özel hastane olmak üzere 33 hastane hizmet vermektedir. Eğitim ve Zühtüpaşa Mahalleleri harici tüm mahallelerde en az bir adet aile sağlığı merkezi bulunmaktadır. Kadıköy’deki toplam hastane sayısı 33 adet ile İstanbul genelinin %13,9’una denk gelmektedir.  Kadıköy ilçesi sağlık açısından ortalamanın üzerinde ve avantajlıdır.

Kadıköy ilçesi genelinde 2017 yılı itibariyle toplam 261 adet okul ve 3.087 adet derslik bulunmaktadır. Bu okullarda toplam 4.507 adet öğretmen bulunmakta ve toplam 57.033 adet öğrenci eğitim almaktadır. Ayrıca Kadıköy’de toplamda 4 adet alışveriş merkezi bulunmaktadır. 

Yüksek Yatırım Potansiyeli
Yüksek Yatırım Potansiyeli

Yüksek Yatırım Potansiyeli 

Son zamanlarda yoğunlukla uygulanan kentsel dönüşüm uygulamaları ile çehresi değişen, daha güvenli ve daha modern bir hale gelen Kadıköy gün geçtikçe daha değerli bir semt olmakta. Kentsel dönüşüm sayesinde hali hazırda var olan binalar daha güvenli ve daha modern bir hal alırken yeni inşa edilen konut projelerinin yoğunluğu hem büyük yatırım fırsatları sunuyor hem de Kadıköy’de oturmak isteyenler için daha fazla seçenek sunuyor. 

Kadıköy’de Nisan 2021 sonu itibarıyla son bir yıl içerisindeki satılık konut  fiyatları %34.49 artmış ve satılık konut büyüklüğü ortalama 135 metrekaredir.

Amortisman süreleri dikkate alındığında Nisan 2021 sonu itibarıyla Kadıköy’de en hızlı geri dönüşe sahip mahalleler sırasıyla Caferağa, Fikirtepe ve Osmanağa olmuştur. 

Nisan sonu itibarıyla Kadıköy ilçesinde satılık konutların ortalama metrekare birim fiyatı 9.960 TL’dir. Aynı özelliklere sahip satılık konutların geri dönüş yani amortisman süreleri 37 yıl civarındadır. 

Uplife Kadıköy
Uplife Kadıköy

Emlak Çeşitliliği ve Uygun Fiyatlar 

Kadıköy’de emlak çeşitliliği bulunduğunu söylemek mümkün. Gerek oda sayısı, gerek büyüklük gerekse fiyat konusunda çeşitliliğe sahip olan Kadıköy’de her zevke, her ihtiyaca ve her bütçeye uygun daire  bulmak mümkün. Büyük bir ilçe olan Kadıköy’ün her mahallesi birbirinden farklı fırsatlar ve olanaklar sunmakta. Kadıköy’de farklı fiyatlarda ve çeşitlerde daireler bulunuyor. Son zamanlarda inşa edilen konut projeleri birbirinden farklı fırsatlar sunuyor. 

Kadıköy’de bulunan konut projeleri, yatırım fırsatları ve avantajlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Kadıköy Konut Projeleri rehberimize göz atabilir, hayallerinizin dairesini Emlaksat’ta bulabilirsiniz!

Diğer bloglarımıza Emlaksat Blog‘dan ulaşabilirsiniz!

 • İletişime Geçin

  Listeleri Karşılaştır

  Haftanın 7 günü hizmetinizdeyiz. Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

  Gönder
  Bu formu onaylayarak KVKK ve Gizlilik Politikamızı okumuş ve kabul etmiş oluyorsunuz. Güvendesiniz, bilgileriniz asla paylaşılmaz.
  close-link

  We are at your service 7 days a week. Leave your information and we will call you.

  Send
  By approving this form, you are agreeing to read and accept our GPDR and Privacy Policy. You are safe, your information is never shared.
  close-link

  Haftanın 7 günü hizmetinizdeyiz. Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

  Gönder
  Bu formu onaylayarak KVKK ve Gizlilik Politikamızı okumuş ve kabul etmiş oluyorsunuz. Güvendesiniz, bilgileriniz asla paylaşılmaz.
  close-link