Arama sonuçlarınız

Kozyatağı Mahallesi

Tarih: 20 Mayıs 2022
Son güncelleme: 10 Haziran 2022
Kozyatağı Mahallesi

Kadıköy’ün 21 mahallesinden biri olan Kozyatağı Mahallesi ticari faaliyetlerin yoğun olduğu mahallelerden biridir. Mahalle, adını eskiden bölgede bulunan yoğun ceviz ağaçlarından almıştır. Ceviz yani “koz” yatağı olarak adlandırılmasının sebebi bu olmuştur. Kozyatağı mahallesi; Bostancı, Ataşehir, Suadiye ve 19 Mayıs ile komşudur.

Demografik yapı

Mahalledeki cinsiyet dağılımı %55,4 kadın ve %44,6 erkek oranlarına sahiptir. Bu dağılım Kadıköy genelinde %54,9 kadın ve %45,1 erkek şeklindedir. Nüfusun çoğunluğunu, %32,3 oranıyla 25-44 yaş grubu oluşturmaktadır. Bu grubu %24,9 ile ileri yaş grubu takip etmektedir. Mahalle nüfusu 35230 kişiden oluşmakta ve bu nüfus sayısı ile mahallenin ilçedeki payı %7,68 olmaktadır.

Mahallede bulunan konut sayısının iş yeri sayısını bir hayli geçtiği mahallede 18.575 konut ve 2.354 iş yeri yer bulunmaktadır. Mahallenin kişi yoğunluğu olarak Kadıköy’ün geneline kıyasla oldukça yoğun olduğunu söylemek mümkündür. Hektar başına düşen kişi sayısı Kozyatağı mahallesinde 245 olup Kadıköy’ün genelinde bu sayı 180 olmaktadır.

Kozyatağı mahallesinin kişi başına düşen yeşil alan oranı Kadıköy’ün geneline kıyasla düşüktür. Mahallede kişi başına düşen yeşil alan 1,13 metrekare, Kadıköy’ün genelinde ise kişi başına düşen yeşil alan 3,09 metrekaredir.

Hizmetler

Eğitim Hizmetleri

Kozyatağı mahallesi eğitim hizmetleri açısından oldukça yeterli bir mahalledir. Her yaştan öğrenciye uygun eğitim kurumu mahallede mevcuttur.

 • İlhami Ertem Ortaokulu
 • Atacan Eğitim Kurumları
 • Kozyatağı Şükran Karabelli İlkokulu
 • Yeşil Köşk Çocuk Evi
 • Özel Gelincikli Anaokulu
 • Hakkı Değer Ortaokulu

Sağlık Hizmetleri

Özel Kozyatağı Central Hospital Hastanesi

Mahallede 3 adet aile sağlığı merkezi ve bir adet hastane yer almaktadır.

 • Kozyatağı Aile Sağlığı Merkezi
 • Kadıköy 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi
 • Kadıköy 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi
 • Özel Kozyatağı Central Hospital Hastanesi

Kültür-Sanat Hizmetleri

Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezi

Mahallede 1 sinema, 1 kütüphane ve 1 alışveriş ve kültür merkezi yer almaktadır.

 • Avşar Kozzy Sinemaları
 • Kültür Bakanlığı Ömer Faruk Toprak Kütüphanesi
 • Kadıköy Belediyesi Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezi

Dini Hizmetler

Dini Hizmetler

Kozyatağı mahallesinde 3 adet cami yer almaktadır.

 • Kozyatağı Modern Mehmet Çavuş Cami
 • Eski Cami
 • H. İsmail Kurt Cami

Ulaşım Hizmetleri

Mahalleye ulaşmak için otobüs, Marmaray, metro veya minibüsler kullanılabilmektedir.

Konut Fiyatları

Konut Fiyatları

Kadıköy Kozyatağı mahallesinde satılık konut fiyatları son bir ayda %3,5’lik bir artış göstermiştir. Geri dönüş süresi, Kozyatağı mahallesi için 31 yıl olarak hesaplanmaktadır. 2021 yılında mahallede alınan 90-130 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 2.800.000 TL, minimum fiyatı 1.525.000 TL, maksimum fiyatı 5.500.000 TL olmuştur. Kira fiyatları ise minimum 5.300 TL, maksimum 11.000 TL ve ortalama 7.250 TL olarak gözlemlenmiştir.

Kozyatağı mahalle rehberinden Metaverse üzerinden arsa alımına varıncaya kadar ev satın alımı ve kiralanması ile ilgili her türlü içeriği Emlaksat Blog’da bulabilirsiniz.

Ayrıca haftanın her günü 08503079363 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilir, sitemiz üzerinden Whatsapp mesajı bırakabilir ya da bilgi@emlaksat.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz. Dilerseniz de sitemizdeki iletişim formunu doldurmanız halinde, biz sizi arayabiliriz.

 • İletişime Geçin

  Listeleri Karşılaştır

  Haftanın 7 günü hizmetinizdeyiz. Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

  Gönder
  Bu formu onaylayarak KVKK ve Gizlilik Politikamızı okumuş ve kabul etmiş oluyorsunuz. Güvendesiniz, bilgileriniz asla paylaşılmaz.
  close-link

  We are at your service 7 days a week. Leave your information and we will call you.

  Send
  By approving this form, you are agreeing to read and accept our GPDR and Privacy Policy. You are safe, your information is never shared.
  close-link

  Haftanın 7 günü hizmetinizdeyiz. Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

  Gönder
  Bu formu onaylayarak KVKK ve Gizlilik Politikamızı okumuş ve kabul etmiş oluyorsunuz. Güvendesiniz, bilgileriniz asla paylaşılmaz.
  close-link