Arama sonuçlarınız

Covid-19 Sürecinde Taşınmak

Tarih: 10 Nisan 2021
Son güncelleme: 2 Şubat 2022
Covid-19 Sürecinde Taşınmak
Covid-19 Sürecinde Taşınmak

Hayatımızda aşağı yukarı her şeyi planlayabiliyorken sağlık konusundaki ani gelişmeleri engellemek ve önceden hazırlıklı olmak mümkün olmuyor. Mart 2020’de aniden hayatımıza giren Covid-19 salgını eğitim, turizm ve daha birçok alanda hayatımızın akışına engel olurken çoğumuzun hayatını da derinden sarstı. Bu süreç yeni bir ev almış veya almak için harekete geçmiş olanları ve evini taşımayı düşünenleri fazlasıyla endişelendirdi. Yeni bir ev yapılması gereken pek çok iş demektir. Ev taşımanın neden olduğu olağan endişelere ek olarak Covid-19 salgınının neden olduğu pek çok ekstra endişe de söz konusudur. Ev içinde gerekli tadilatların yapılacağı sırada evde oluşabilecek usta kalabalığından tutun nakliye sürecine kadar dikkat edilmesi gereken pek çok detay vardır. Gelin hep beraber Covid-19 sürecinde taşınmak ile ilgili tüm detayların üzerinden geçelim ve yapılabilecek dikkatsizliklerin yaratacağı sağlık sorunlarından korunalım!

 Covid-19 Salgını
Covid-19 Salgını

İlk Adım 

Yeni bir eve taşınma sürecinde öncelikle yaşadığınız evin toparlanması söz konusu olacaktır. Toparlanma ve yeni evinize geçme sürecinde sizler için birkaç tavsiyemiz var! Kolilerinizi kendiniz hazırlamıyorsanız silinebilecek ürünleri silin, yıkanabilecek olanları ise yıkayın. Virüsün yüzeylerden bulaşma olasılığı düşük olsa da sıfır değildir. Covid-19’dan korunmak için bu süreçte ister karton ister plastik bir ambalaja sarılmış yüzeylere dokunduktan sonra hemen eller yıkanmalı veya dezenfekte edilmelidir ve öncesinde kesinlikle ellerin ağız, burun ve gözlere temasından kaçınılmalıdır. Kolilerin ve üzerine konulduğu yüzeylerin temizliğinden emin olunmalı dezenfektan, çamaşır suyu ve bunlara benzer alkollü temizlik ürünleri ile dezenfekte edilmelidir.

İlk Adım
Kolilerinizi kendiniz hazırlamıyorsanız silinebilecek ürünleri silin, yıkanabilecek olanları ise yıkayın.

Yeni Bir Ev Yeni Bir Yaşam Alanı 

Yeni bir eve taşınırken herkes gibi sizde yaşadığınız alanın konseptinde, kullanacağınız ürünlerde, duvarların renginde ve buna benzeyen pek çok detayda değişiklik yapmak isteyeceksinizdir. Bu değişiklikler yapılırken evde tadilatların yapılması çok olağan bir durumdur. En basitinden duvar kağıtlarınızı değiştirmek isterseniz ve bu alanda profesyonel olan kişilerden hizmet almak isterseniz evinize sizden başka insanların da olacağını göz önünde bulundurmalısınız. İşte bu noktada size vereceğimiz birkaç tavsiye sizlerin ve sevdiklerinizin salgından korunması için faydalı olabilir. Öncelikle tadilat sürecinde evde çalışacak herkesin maskelerinin doğru bir şekilde takılmasının sağlanması gerekmektedir.  Diğer bir yandan evde ister istemez bir kalabalık olacağı için evi olabildiğince çok havalandırmak gerekecektir. Evde çalışmasını sürdürecek olan kişilerin dokunabileceği kapı kolları, lamba anahtarları ve merdiven tırabzanları gibi bölgeler sık sık dezenfekte edilmelidir. Tüm bunların en önemlisi ise ev içerisinde sürekli olarak sosyal mesafeye dikkat edilmelidir.

Yeni Bir Ev Yeni Bir Yaşam Alanı

Nakliye Süreci ve Uygulanabilecek Bazı Önlemler

Covid-19 sürecinin başından beri sürekli olarak duymaya alıştığımız maske mesafe ve temizlik kavramlarının virüsten korunmak için en önemli üç unsur olduğunun altını çizmemiz gerekiyor. Evin taşınması sürecinde sizlere yardımcı olacak ekibin maske, mesafe ve temizliğe fazlasıyla dikkat etmesi son derece önemlidir. Öncelikli olarak nakliye ekibi ile anlaşmadan onların bu süreçte aldığı önlemleri değerlendirmelisiniz. Evinizi taşıyacak olan aracın sizin nakliyeniz gerçekleşmeden önce dezenfekte edilerek taşıma için hazır hale getirilmesi ve evi taşıyacak ekibin de maske ve hijyen kurallarına uyarak eşyaları ambalajlaması ve bu süreci devam ettirmesi gerekmektedir.

Eşyaların ambalajlanması sürecinde daha önce hiç kullanılmamış ve tek kullanımlık malzemeler tercih edilmelidir. Kullanılacak olan malzemelerin sterilizasyonu ve temizliği son derece önemlidir. Diğer bir yandan nakliyat ekibinin tümünün birden evin içinde bulunmaması çok önemlidir. Ev içerisinde yeterli kişi sayısına ulaşıldığında kalan ekip evin dışındaki işlere destek vermelidir böylece ne sizlerin taşınma süreci aksayacak ne de sağlığınız riske girecektir. Son olarak taşıma işlemi bittikten sonra mutlaka evin her noktası detaylıca temizlenip dezenfekte edilmelidir. 

Nakliye Süreci ve Uygulanabilecek Bazı Önlemler
Nakliye Süreci ve Uygulanabilecek Bazı Önlemler

Alanında lider gayrimenkul teknolojileri şirketi Emlaksat ile evinizi düşük hizmet bedeli ile hemen satabileceğinizi biliyor muydunuz? Emlaksat, birçok ayrıcalığı bünyesinde bulundurarak size en iyi hizmeti vermeyi amaçlar.

Haftanın her günü 08503079363 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilir, sitemiz üzerinden Whatsapp mesajı bırakabilir ya da bilgi@emlaksat.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz. Dilerseniz de sitemizdeki iletişim formunu doldurmanız halinde, biz sizi arayabiliriz.

Ayrıca diğer bloglarımızı Emlaksat Blog‘dan inceleyebilirsiniz!

 • İletişime Geçin

  Listeleri Karşılaştır

  Haftanın 7 günü hizmetinizdeyiz. Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

  Gönder
  Bu formu onaylayarak KVKK ve Gizlilik Politikamızı okumuş ve kabul etmiş oluyorsunuz. Güvendesiniz, bilgileriniz asla paylaşılmaz.
  close-link

  We are at your service 7 days a week. Leave your information and we will call you.

  Send
  By approving this form, you are agreeing to read and accept our GPDR and Privacy Policy. You are safe, your information is never shared.
  close-link

  Haftanın 7 günü hizmetinizdeyiz. Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

  Gönder
  Bu formu onaylayarak KVKK ve Gizlilik Politikamızı okumuş ve kabul etmiş oluyorsunuz. Güvendesiniz, bilgileriniz asla paylaşılmaz.
  close-link