Arama sonuçlarınız

Hızlı Ev Satışı İçin Dekorasyon Önerileri

Tarih: 22 Temmuz 2022
Son güncelleme: 22 Temmuz 2022

Ev satışı yorucu ve stresli bir süreç gibi görünse de bazı çözümlerle bu süreci kolaylaştırabilirsiniz. Emlaksat olarak biz ev satışı sürecinin sizin için en kolay, güvenilir ve ekonomik yolla gerçekleşmesini sağlıyoruz.

Bu yazımızda ise bir evin daha hızlı satılması için dekorasyonun önemini ve yanı sıra satıştan önce yapabileceğiniz tadilatları ele alacağız. Evinize yapacağınız tadilatlar ve dekorasyon değişiklikleri hem satış hızını hem de evinizin değerini artıracaktır. Evinizi satarken dikkat etmeniz gereken noktalar için ayrıca ilgili yazımıza da göz atabilirsiniz.

Hızlı Ev Satışı İçin Dekorasyon Önerileri

Ferah oda dekorasyonu, sorunsuz duvarlar

Ev satışında en önemli nokta alıcı gözünden bakabilmektir. İlk izlenimler her zaman kalıcı etkiler yaratır. Dolayısıyla evinizin ilk bakışta ışık dolu ve sorunsuz gözükmesi büyük bir artıdır. Bunun için evinizin boyasını yenilemeli ve bunu yaparken aşırılıklardan uzak, sade-nötr ve birbiriyle uyumlu renkler tercih etmelisiniz. Ayrıca dekorasyon tercihinizde abajurlar ve lambaderler kullanarak ışığı artırmayı amaçlayabilirsiniz.

Zemin ve tavanlar

Yıpranmış, eski zeminler evin değerini ve satış ihtimalini düşürür. Çoğu insan ahşap döşemeyi halılara tercih eder çünkü daha temiz görünür. Ahşap döşemeleriniz yeniyse halılarınızı kaldırın; ufak yıpranmışlıklar içinse kolaylıkla bakım yaptırabilirsiniz.

Tavanda görülen rutubet ve boya yıpranmaları, evinizin değerini düşürüp alıcılar üstünde negatif etki bırakabilir. Ayrıca avizelerinizi kaldırıp daha basit aydınlatma tercihlerine yönelirseniz daha büyük kitlelere hitap edebilirsiniz.

Banyo, mutfak ve bahçenin önemi

Birçok kişi ev alırken banyo, mutfak ve bahçenin yıpranmışlık düzeyine ve kullanışlılığına dikkat eder. Eski dolaplar, hiç değiştirilmemiş fayanslar veya bakımsız bir bahçe evinizin satış değerini düşürecektir. Tamamen yenileyemeyecek olsanız bile bütçenize uygun şekilde mutfak dolaplarını tamir ettirmek, fayanslarınızı değiştirmek ve bahçenizi birkaç bitkiyle güzelleştirmek evinizin satılma süresini pozitif olarak etkileyecektir.

Çocuk odası dekorasyonu

Evinizi satışa koymadan önce varsa çocuk odanızı elden geçirmek isteyebilirsiniz. Çünkü alıcı gözünden bakmaya ek olarak alıcının hayal kurabilmesini sağlamak da önemli bir noktadır. Potansiyel alıcılarınız bu odayı örneğin çalışma odası olarak kullanmak isteyebilirler. Duvar kağıtlarını çıkarıp sade bir renge boyayabilir, odadaki eşya görüntüsünü azaltıp daha ferah gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Odaları sadeleştirin

Potansiyel alıcılarınızın kendilerini evde hayal etmeleri önemlidir. Kişisel eşyalarınızı, fotoğraflarınızı ve yaşam biçiminizi yansıtan unsurları göz önünden kaldırmayı düşünebilirsiniz. Böylece hem alıcılar daha kolay hayal kurabilecek hem de eviniz yine daha ferah gözükecektir.

Evinizin daha hızlı satılması için dekorasyon önerilerinden emlak fotoğrafının nasıl çekilmesi gerektiğine varıncaya kadar ev satın alımı ve kiralanması ile ilgili her türlü içeriği Emlaksat Blog’da bulabilirsiniz.

Ayrıca haftanın her günü 08503079363 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilir, sitemiz üzerinden Whatsapp mesajı bırakabilir ya da bilgi@emlaksat.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz. Dilerseniz de sitemizdeki iletişim formunu doldurmanız halinde, biz sizi arayabiliriz.

 • İletişime Geçin

  Listeleri Karşılaştır

  Haftanın 7 günü hizmetinizdeyiz. Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

  Gönder
  Bu formu onaylayarak KVKK ve Gizlilik Politikamızı okumuş ve kabul etmiş oluyorsunuz. Güvendesiniz, bilgileriniz asla paylaşılmaz.
  close-link

  We are at your service 7 days a week. Leave your information and we will call you.

  Send
  By approving this form, you are agreeing to read and accept our GPDR and Privacy Policy. You are safe, your information is never shared.
  close-link

  Haftanın 7 günü hizmetinizdeyiz. Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

  Gönder
  Bu formu onaylayarak KVKK ve Gizlilik Politikamızı okumuş ve kabul etmiş oluyorsunuz. Güvendesiniz, bilgileriniz asla paylaşılmaz.
  close-link