Arama sonuçlarınız

Evinizin Hızlı Satılması için Neler Yapabilirsiniz?

Tarih: 30 Mart 2021
Son güncelleme: 12 Ocak 2023
Evinizin Hızlı Satılması için Neler Yapabilirsiniz?
Evinizin Hızlı Satılması için Neler Yapabilirsiniz?

Evinizi satmak, özellikle bunu ilk kez yapıyorsanız, şaşırtıcı bir şekilde zaman alıcı ve duygusal olarak zorlayıcı olabilir. Evinize sürekli yabancıların girmesi, dolaplarınızı açmaları ve etrafta gezinmeleri özel hayatınız ihlal ediliyormuş gibi hissettirebilir. Sizin için dört duvar ve bir çatıdan ibaret olmayan yuvanız, herkesin kusur aradığı ve hatta düşündüğünüz değerinden daha düşük bir değer biçtiği bir ev haline gelecek. Özellikle deneyimsiz ve oldukça fazla duygu barındıran şahıslar için evini satmaya çalışırken defalarca hata yapmak muhtemeldir. Ancak, biraz bilgi ile bu hataları yapmaktan kaçınabilir, evinizi hızlı ve değerinde satabilirsiniz. Peki evinizin hızlı satılması için neler yapabilirsiniz? Evinizi olabilecek en yüksek fiyata ve hızlı bir şekilde satmak istiyorsanız, okumaya devam edin! 

Temizlik
Temizlik
 • Temizlik
  • Odalarınızı kalabalık, küçük ve dağınık gösteren geniş eşyaları kaldırın. 
  • Aile fotoğrafları ve anlamlı eşyalar gibi özel eşyalarınızı kaldırın. Bu eşyaları kaldırmak, alıcının dikkatinin dağılmaması ve kendisini bu ev içerisinde yaşarken hayal edebilmesi için önem taşıyor. 
  • Dip köşe temizlik yapın. Zamanla yarışıyorsanız bu konuda profesyonel yardım almayı tercih edebilirsiniz.

Evinizi hızlı satmak için birden fazla yol bulunuyor. Ancak kısa bir süresi bulunanlar için yapılması gereken en önemli şeylerden biri evinizi alıcıya oldukça temiz ve muntazam göstermek için kolları sıvamak. 

 • Doğru fiyatlandırma

Evinizi değerinin üstünde satmanız mümkün olsa bile bu çok zaman alır ve satılmama ihtimali yüksek olur. Evinizi değerinin altında satmakta sizi mutlu etmeyecektir. Doğru fiyat belirlemek için çevrede bulunan evlerin fiyatları ve özelliklerine bakıp karşılaştırma yapılabilir, en doğru fiyat için gayrimenkul değerleme uzmanları ile anlaşabilirsiniz. 

Profesyonel Fotoğraflar
Profesyonel Fotoğraflar
 • Profesyonel fotoğraflar

Telefonunuzun kamerasıyla çekim yapmak daha uygun ve hızlı gelebilir ancak profesyonel bir çekim yapılmaması evin satılma süresini uzatan etmenlerden. Hatta araştırmalara bakılacak olursa, fotoğrafların alıcının görüşünü büyük ölçüde etkilediğini söylemek mümkün. Eğer bir gayrimenkul şirketi ile anlaştıysanız bu hizmet verdiğiniz ücrete dahil olabilir. Evinizi kendiniz satmak istiyorsanız bir fotoğrafçı ile anlaşabilirsiniz. 

 • Etkili iletişim

Alıcılar ile etkin iletişim kurmak, sorularına hızlı yanıt vermek ve ilgili davranmak yine evinizi daha kısa sürede satmanızı sağlayacak etkenlerden. Unutmayın ki size o soruyu soran potansiyel alıcı, o saniye birden fazla ev için daha bilgi toplamaktadır.

 • Emlaksat ile anlaşmak! 

Eviniz için profesyonel fotoğraf çekimi ve 3 boyutlu tur prodüksiyonu yapılması, profesyonel değerleme (fiyat ekspertizi) yapılması, tüm emlak sitelerinde evin listelenmesi, alıcılar ile etkili iletişim kurulması, dijital platformlarda reklam yapılması, evinizin Emlaksat yerli ve yabancı müşteri portföyüne duyurulması gibi tüm hizmetleri sabit hizmet bedeli alarak, kaliteli ve etkin bir biçimde sağlayan Emlaksat, evinizi hızlı satmanın en etkili yoludur.

Emlaksat ile Anlaşmak
Emlaksat ile Anlaşmak
 • İletişime Geçin

  Listeleri Karşılaştır

  Haftanın 7 günü hizmetinizdeyiz. Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

  Gönder
  Bu formu onaylayarak KVKK ve Gizlilik Politikamızı okumuş ve kabul etmiş oluyorsunuz. Güvendesiniz, bilgileriniz asla paylaşılmaz.
  close-link

  We are at your service 7 days a week. Leave your information and we will call you.

  Send
  By approving this form, you are agreeing to read and accept our GPDR and Privacy Policy. You are safe, your information is never shared.
  close-link

  Haftanın 7 günü hizmetinizdeyiz. Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

  Gönder
  Bu formu onaylayarak KVKK ve Gizlilik Politikamızı okumuş ve kabul etmiş oluyorsunuz. Güvendesiniz, bilgileriniz asla paylaşılmaz.
  close-link