Arama sonuçlarınız

Gayrimenkul Sektöründe Sanal Gerçeklik

Tarih: 22 Ocak 2021
Son güncelleme: 2 Şubat 2022
2021 yılının yükselen trendi sanal gerçeklik bize yakın gelecek için ne vaat ediyor?
2021 yılının yükselen trendi sanal gerçeklikle gayrimenkul sektörü değişim içerisinde.

2021’in gayrimenkul sektöründeki trendleri arasında sanal gerçeklik üst sıralara yerleşti. Peki sanal gerçeklik yakın gelecek ve gayrimenkul sektörü için ne vaat ediyor? Gayrimenkul sektöründe sanal gerçeklik etkin olabilecek mi?

Sanal gerçeklik ürünleri çok daha gerçekçi arayüzlerle geliştiriliyor ve çağın teknoloji dinamikleriyle harmanlanıyor. Böylelikle de her yeni iş modeline uyum sağlayarak birçok farklı sektörün içerisinde yer almaya başlıyor. Bu teknoloji yenilikçi etkilerini sektörlere getirirken 2021’in de şimdiden yükselen bir trendi olarak göze çarpıyor. Gayrimenkul sektörü içerisinde de işlevsel olasılıklar yaratan sanal gerçeklik kiralama ve satın alma işlerinde öncülüğünü koruyor.

Normalde gayrimenkul şirketleri fiyat listelemelerini yapar, mülkleri dosyalayıp arşivler ve talebe göre de mülkün ziyaret edilmesini destekleyen bir konumda olurlar. Bu işleyiş sektörün kemiğini oluşturarak fiziksel bir zorunluluğu getirir. Tam olarak bu noktada yüksek donanımlı VR aletleri işleyişi değiştirecek bir işlev kazanıyor. 

Emlak ofisine uğramadan listenizdeki çizili mülkü gezdiğinizi düşünün. Bu yenilikçi çözüm, gayrimenkul sektörünün emlakçılık ayağında dinamik bir deneyimi müşterilere sunacak ve mülk alanına hiç gitmeden yalnızca sanal gerçekle tam bir keşif imkanı sunacak. Yakın gelecekte popülaritesini daha da arttıracak olan sanal gerçekliğin gayrimenkul sektöründeki uygulanış şekillerine yakından bir bakış atalım. 

2021 yılının öne çıkanları arasında olan sanal gerçeklik gayrimenkul sektörünü değiştirebilecek mi?
Sanal gerçeklik gayrimenkul sektörü için düşündüğümüzden daha fazlasını sunuyor.

Gayrimenkulde Sanal Turlar

Pandemi sürecinin içine çekildiğimiz zaman diliminde özellikle müzeler ve kültürel aktiviteler için kullanılan sanal turlar, şimdilerde gayrimenkul sektörünün içine de tam olarak yerleşmiş bulunuyor. Arttırılmış gerçeklik başlığını takarak veya emlak sitelerine eklenmiş bir ara yüz olarak karşımıza çıkan dijital turlar, müşteriler için ayrıcalıklı bir deneyim sunuyor. Üstelik meşgul müşteriler için hızlı bir çözüm sunduğunu da söylemek mümkün. 

Sanal Gerçeklik ile Mimari Görselleştirme 

Pazarlama stratejilerine de yenilikçi bir yaklaşım getiren sanal gerçeklik, gayrimenkul sektöründe de aracı olarak kullanılacak. 3 boyutlu tasarımlar mimari görselleştirme ile canlandırılarak emlakçılar için net görüş olanağı sunacak. Özellikle müşteriler için aldıkları mülkün yapım aşaması sonrasında nasıl görüneceği hakkında da fikir verecek olan uygulama, potansiyel müşteriler için de kullanılabilir olacak. Böylelikle de dijital ara yüzlerle temiz bir görüş imkanını müşterilere ulaştırırken sektörü de revize edecek. 

Sanal Modellemeden Hayalperestlere

Bir emlak satın aldıktan sonra arkasından gelen problem, taşınmak ve yeni konuta yerleşmek olabilir birçoğumuz için. Özellikle mevcut eşyanın satın alınan gayrimenkulün hacmine göre yerleştirilmesi çok daha büyük bir sorun olarak öne çıkıyor. Sanal modellemeyle hayalperestlerin zihinlerindeki gerçeğe dönüştürmek mümkün. Mobilyalandırılmamış gayrimenkulleri sanal modelleme tekniğiyle (Virtual Stafford) mobilyalandırmak müşteriler için kolay ve pratik bir çözüm olarak öne çıkıyor. Böylelikle müşterilerin duygusal bağları gayrimenkulle kurması da sağlanarak pazarlama olanakları sektör için geliştirilebilir. 

Geleneksel gayrimenkul satın alma yöntemleri sanal gerçekliğin vaatleriyle bir dönüşüm evresine doğru giriyor. Her sektörde etkilerini açıkça görmeye başladığımız sanal gerçeklik yakın gelecek için gayrimenkul sektöründe önemli bir araç olacak. 

Alanında lider gayrimenkul teknolojileri şirketi Emlaksat ile evinizi düşük hizmet bedeli ile hemen satabileceğinizi biliyor muydunuz? Emlaksat’ın sayısız ayrıcalıklarından hemen faydalanmaya başlamak için iletişim bilgileri üzerinden uzman ekibimize erişebilirsiniz.

 • İletişime Geçin

  Listeleri Karşılaştır

  Haftanın 7 günü hizmetinizdeyiz. Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

  Gönder
  Bu formu onaylayarak KVKK ve Gizlilik Politikamızı okumuş ve kabul etmiş oluyorsunuz. Güvendesiniz, bilgileriniz asla paylaşılmaz.
  close-link

  We are at your service 7 days a week. Leave your information and we will call you.

  Send
  By approving this form, you are agreeing to read and accept our GPDR and Privacy Policy. You are safe, your information is never shared.
  close-link

  Haftanın 7 günü hizmetinizdeyiz. Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

  Gönder
  Bu formu onaylayarak KVKK ve Gizlilik Politikamızı okumuş ve kabul etmiş oluyorsunuz. Güvendesiniz, bilgileriniz asla paylaşılmaz.
  close-link