Arama sonuçlarınız

Redfin: ABD’de Dijitalleşen Emlakçılık Sistemi

Tarih: 7 Ocak 2021
Son güncelleme: 2 Şubat 2022
Redfin Dijital Emlak Şirketi

Redfin, kurucuları David Eraker, Michael Dougherty ve David Selinger tarafından 2004 yılında Seattle, Washington, ABD’de kurulan bir dijital emlak şirketidir. Komisyon üzerine dayanan emlakçılık sektörüne yeni bir bakış açısı getirerek teknolojik destekli bir atılım yapmıştır. 2010 yılında 2.0 Seattle En İyi StartUp ödülünü kazanmış ve 2014’te Redfin, Seattle merkezli 21 büyük şirket arasından 1. sıraya yerleşmiştir. Redfin, 2014 ile 2016 yılları arasında web sitesinde aylık aktif kullanıcı sayısını (MAU) 8 milyondan 16 milyona çıkararak 2 katına katlamıştır. Ardından 2017 yılında halka açılmıştır ve 138 milyon dolar yatırım toplamıştır.  

Hızlı ve Düşük Maliyetli Premium Hizmet

Günümüzde gayrimenkul teknolojisi çok yüksek hızla gelişmektedir. Emlak sektörünü dijitalleştiren Redfin, merkezi bir sistem ile emlakçılardan bağımsız olarak sektöre standart ve premium bir hizmet getirmiştir. Yani kendi danışmanlarını kendi bünyesindeki toplayarak merkezi bir sistem oluşturmuştur.

Redfin, kullanıcıdan daha düşük komisyon bedeli alarak aracı bir hizmet vermektedir. Teknolojiyi ve dijitalleşmeyi ev alım ve satım süreçlerinin her aşamasına entegre ederek daha hızlı, daha iyi ve az maliyetli bir hizmet sunmaktadır. Bir başka noktadan ele alacak olursak, diğer firmalardan farklı olarak aracılık, e-satın alma, ipotek ve tapu hizmetleri gibi birçok hizmeti online bir şekilde kullanıcıya ulaştırmaktadır.

İlginizi çekebilir:

redfin hızlı düşük maliyetli hizmet

Redfin efektif çalışmalarıyla birlikte 2006’dan bu yana kullanıcılara 800 milyon dolardan fazla tasarruf etmelerini sağlamıştır. Ayrıca Redfin bu zaman içerisinde kullanıcılarına 115 milyar dolardan fazla değerde 235.000’den fazla ev satın almalarına veya satmalarına yardımcı olmuştur. O zaman gelin hep birlikte Redfin’in web sitesini inceleyip ev alım aşamalarının nasıl çalıştığını anlayalım!

Redfin ile Evi 360 ° Gezin!

Redfin’in kullanıcılarına sunduğu harika özelliklerinden birisi evde hatta evin bulunduğu sokakta 360 ° gezintiye çıkabiliyor olmak. Yani dememiz o ki beğendiğiniz evi detaylı görmek için işlerinize ara vermek ve onlarca kilometre yol gitmek yok!  Adım adım evi gezme özelliğiyle sadece ev arayan kişilerin değil, aynı zamanda canı sıkılan ve internetten ev bakmayı hobi edinmiş herkesin dikkatini çekiyor olmalı.

360 tur ile evi gezin

Redfin’in kullanıcılarına sunduğu bir diğer avantaj ise evi 360° gezerken ‘ölçüm modu’ sayesinde istediğiniz duvarın, kapının, pencerenin ölçüsünü alabilirsiniz. Redfin’in bu özelliği sayesinde tekrar tekrar eve gidip ölçü almak zorunda kalmazsınız. Hatta yanlış ölçüm sebebiyle taşınma sırasında ufak sürprizlerle karşılaşmazsınız.

redfin 360 tur

Randevu Alın ve Teklif Sunun

Evi beğendiniz ve ev hakkında biraz daha ciddi düşünmeye başladıysanız eğer randevu alarak ister evi ziyaret edin veya tercih ederseniz videolu görüşme talep ederek online gezinti yapın. Evi tamamen beğendiniz, her şey çok iyi gidiyor ise artık sırada sizi teklif aşaması bekliyor. Öncelikle birkaç ufak soruya cevap vererek teklifinizi gönderin. Ardından teklifinizi görüşmek için yerel bir temsilci sizinle iletişime geçecektir. Temsilciniz profesyonel bir şekilde teklifinizi hazırlayıp sizin için sunacaktır. İşte bu kadar! Redfin sunduğu tüm hizmetlerle gayrimenkul sektörünün ihtiyacına hizmet etmektedir. Tüm aşamaları dijital bir platform üzerinden halledebiliyor olmak harika değil mi?

dijital kontrat

Günümüzde dijitalleşme bütün sektörlerde olduğu gibi gayrimenkul sektörünün de olmazsa olmazı haline geldi. Dijitalleşmeye artan talebin günlük hayatımızda yer bulması oldukça hızlı gerçekleşmektedir. Özetleyecek olursak, teknolojinin akıllıca kullanılmasıyla birlikte emlak sektörüne yön veren Redfin kullanıcılarına birden fazla alanda daha hızlı, daha iyi ve daha az maliyetli bir hizmet sunarak kurulduğu yıllardan bu yana çok büyük gelişme ve başarı göstermiştir.

Türkiye’nin ilk dijital gayrimenkul şirketi ise Emlaksat. Şimdi sizler ve dijitalleşen dünyada gayrimenkul sektörüne adapte olmak içi bizi takip edebilir, evinizi hızlı ve dijital satmak için iletişim bilgileri üzerinden uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

 • İletişime Geçin

  Listeleri Karşılaştır

  Haftanın 7 günü hizmetinizdeyiz. Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

  Gönder
  Bu formu onaylayarak KVKK ve Gizlilik Politikamızı okumuş ve kabul etmiş oluyorsunuz. Güvendesiniz, bilgileriniz asla paylaşılmaz.
  close-link

  We are at your service 7 days a week. Leave your information and we will call you.

  Send
  By approving this form, you are agreeing to read and accept our GPDR and Privacy Policy. You are safe, your information is never shared.
  close-link

  Haftanın 7 günü hizmetinizdeyiz. Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

  Gönder
  Bu formu onaylayarak KVKK ve Gizlilik Politikamızı okumuş ve kabul etmiş oluyorsunuz. Güvendesiniz, bilgileriniz asla paylaşılmaz.
  close-link