Arama sonuçlarınız

Yeni Nesil Gayrimenkul Teknoloji Trendleri

Tarih: 5 Ocak 2021
Son güncelleme: 19 Temmuz 2021
Yeni Nesil Gayrimenkul Teknoloji Trendleri
Geleceğin teknolojilerini bugünden yakalıyoruz.

2020’yi geride bırakırken yeni nesil gayrimenkul teknoloji trendleri önem kazanıyor, gelin bu trendlere yakından bir bakış atalım. Peki ya bu yeni nesil gayrimenkul teknolojileri nelerdir?

Pandemi süreci ve değişen yaşam alışkanlıklarımızla birlikte birçok sektör tabularını yeniden oluştururken gayrimenkul sektörü de yenil nesil renovasyonlarla çağın gerekliliklerine adapte oluyor. Gayrimenkul teknoloji trendleri sektörler arası belirgin bir etki yaratırken aynı zamanda emlakçıların, yatırımcıların ve yöneticilerin çalışma prensiplerini de domine ediyor. Gayrimenkul teknolojilerine her yıl daha büyük bir finans akışı sağlanıyor. Böylelikle de Facebook ve Amazon gibi devleşen isimler trendleri belirlerken yeni girişimciler de sürece dahil oluyor. 2020 yılını geride bırakırken girişimcilere alternatif yollar açan ve gayrimenkul teknolojilerine dönüşüm sağlayan trendlere yakından bir bakış atalım.

Gayrimenkul Teknoloji Trendlerinde Liste Başı: Big Data

Listenin başını çeken ve kullanımlar arasında en popüleri olan yeni nesil teknoloji trendi Big Data, bünyesindeki veri bütünlüğüyle tahmine dayalı analitikler sağlayarak gayrimenkul sektörü için önemli bir katkı sağlıyor. Emlak söz konusu olduğunda hedeflerini potansiyel müşterilere ve müşterilerin internet sitenizi kullanma şekillerine göre belirliyor. Kullandığı sistematik belirteçlerle olası bir müşterinin yatırım amaçlı bir gayrimenkulü ne zaman satacağını ve satın alacağını veya kiralayacağını tahmin etmek için kaynak görevi görüyor.

Sanaldan Öte: VR ve AR Trendi

VR ve AR Trendi 2021
VR ve AR Trendi 2021

Sıralamalarda öne çıkan gayrimenkul teknoloji trendlerinden biri de emlakçılar, satın alacaklar veya kirayalayacaklar için sanal tura çıkma imkanı sağlayan çok kapsamlı bir teknoloji dinamizmi olan sanal gerçeklik (VR) ve Arttırılmış Gerçeklik (AR)’tir. Özellikle pandemi süreci içerisinde dış dünyayla ilişkilerimizi minimalize etmişken popülaritesi yükselen VR ve AR dünyanın herhangi bir köşesinden, herhangi bir zaman diliminde istenilen konuta ulaşma imkanı sağlıyor. Üstelik 3 boyutlu olarak mekanın tasarımının görülmesini mümkün kılan bu teknoloji gelecek nesil için de bir deneyim ayrıcalığı sağlıyor.

Geleceğin Azizleri: Robotlar

Robotların yükselişine farklı sektörlerde etkin olarak kullanılmalarıyla birlikte tanıklık ediyoruz. Böylelikle de yeni nesil gayrimenkul teknoloji trendleri arasında da onlardan söz etmemiz kesinlikle mümkün. Günümüzün anında yanıt bekleyen müşterileri için bir çözüm niteliği sunuyor robot teknolojisi. Sanal asistanlarıyla ve emlak robotları olarak etkin bir yere sahipler. Emlak profesyonellerine zaman sağlayan ve müşteriyle direkt iletişim halinde olan robotlar geleceğin azizleri olarak şimdiden aktif olarak hayatlarımızın içinde yer alıyor.

Yeni Nesil Para Birimleri: Blockchain

Gayrimenkul teknolojilerinin trend listelerini belirlerken Blockchain’i dahil etmeden olmaz. Renovasyonların arasındaki incilerden biri olan Blockchain Etherum, Litecoin ve Bitcoin gibi kripto para birimlerinin yönlendiricisidir. Gayrimenkul alanında ise aracıya sahip olmadan tapuyla ilgili yasal masrafların azalmasını sağlar. Aynı zamanda hızlı bir ödeme sürecini de oluştuyor. Gelecek süreç içerisinde çok daha etkin kullanılması öngörülen Blockchain yazılımı merak uyandırıcı.

Gayrimenkul konusundaki alışkanlıklarımız fiziksel zorunluluklara belirleniyor. Ancak yeni nesil teknolojiklerin kullanımıyla birlikte dijitalleşeceği çok bariz bir gerçeği dokuyor. İçinde bulunduğumuz habitatta değişimin her alanda gözlemlenebildiğini ve renovasyonun devrimci bir boyuta ulaştığını söylemek mümkün.

Türkiye’nın alanında öncü il dijital gayrimenkul şirketi Emlaksat, ev satış sürecinizde yanınızda. Sizler de en iyi ve kaliteli hizmeti düşük hizmet bedeli ile almak istiyorsanız iletişim bilgileri üzerinden Emlaksat uzman ekibine ulaşabilir, İstanbul Kadıköy’deki konut projeleri için proje sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer blog yazılarımıza Emlaksat Blog‘dan ulaşabilirsiniz!

 • İletişime Geçin

  Listeleri Karşılaştır

  Haftanın 7 günü hizmetinizdeyiz. Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

  Gönder
  Bu formu onaylayarak KVKK ve Gizlilik Politikamızı okumuş ve kabul etmiş oluyorsunuz. Güvendesiniz, bilgileriniz asla paylaşılmaz.
  close-link

  We are at your service 7 days a week. Leave your information and we will call you.

  Send
  By approving this form, you are agreeing to read and accept our GPDR and Privacy Policy. You are safe, your information is never shared.
  close-link

  Haftanın 7 günü hizmetinizdeyiz. Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

  Gönder
  Bu formu onaylayarak KVKK ve Gizlilik Politikamızı okumuş ve kabul etmiş oluyorsunuz. Güvendesiniz, bilgileriniz asla paylaşılmaz.
  close-link