Arama sonuçlarınız

Emlaksat Emlak Terimleri Sözlüğü

Emlaksat emlak terimleri sözlüğümüzde gayrimenkul ile ilgili alım, satım, kiralama ve hukuki işlemlerinde kullanılan tüm terimlerin anlamını bulabilirsiniz

Harfler | # A B Ç C D E F G H İ K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z
Aradığınız harfin sonuçları şu şekilde:
Sakin Şehir
Yavaş şehir anlamında da kullanılan “Cittaslow” 1999 yılından bu yana faaliyet göstermektedir. Küreselleşmenin getirdiği hızlı yaşamın etkilerini ve şehirlerin yapılarının bozulmasını engelleyen bu oluşum şehirlerin katıldığı kentler birliği olarak da tanımlanabilir.

Salon
Eve gelen misafirleri ağırlamanın yanında aile bireylerinin de ortak olarak kullandıkları odaya verilen isimdir. Genel olarak evin en geniş odası ev sahipleri tarafından salon olarak seçilmektedir.

Sandık Odası
Evde bulunan fazla eşyaların koyulduğu, genellikle havadar olmayan odalara verilen isimdir.

Satış Vaadi Sözleşmesi
Satışı yapılacak olan ev için belirlenen satış bedeline göre satıcının gayrimenkul satışını gerçekleştireceği, alıcının ise evin bedelini ödeyerek evi satın alacağını taahhüt ettiği belgeye verilen isimdir.

Shingle
Üst üste ayrı ayrı parçalardan oluşan parçalı çatı kaplamasına verilen isimdir. Shingle tarzı çatı kaplamada kullanılan malzemelerinden esnek yapılıdır. Bu nedenle oldukça fazla tercih edilmektedir.

Sit Alanı
Geçmişten günümüze kadar gelen, tarihi yapısı ve dokusu itibariyle korunması gereken alan bölgeler için kullanılan isimdir. Sit alanları geçmişte orada yaşamış olan insanlar ve bölge hakkında kültürel, ekonomik ve sosyal açıdan önemli bilgiler vermektedir.

Sığınak
Genel anlamda canlı veya cansız kişileri korumak amacıyla inşa edilen alana verilen isimdir. Kişiler olağanüstü durumlarda bu alanları kullanmaktadır.

Sosyal Altyapı
Sağlıklı şehirler ve bölgelerde oluşturulan eğitim ve sağlık alanları, kültürel yapılar, eğlence alanları, doğal yapılar gibi yeşil ve faydalı alanları betimlemek için kullanılan terimdir.

Stopaj Vergisi
İşyeri olarak kiraya verilen taşınmaz mallar için kiracının ödediği brüt kira bedeli üzerinden kesintiye uğratılarak vergi dairesine ödenen vergi türüne verilen isimdir.

Stüdyo Daire
1+0 ya da 1+1 daire tipine örnek oluşturan, ev içerisinde bulunan tüm alanların bir arada olduğu küçük daire tipine verilen isimdir.

Sükna Hakkı
Bir evin tamamında ya da bir kısmında ortak alanları kullanma ve oturma iznine sahip olma hakkına verilen isimdir.

Listeleri Karşılaştır

Haftanın 7 günü hizmetinizdeyiz. Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

Gönder
Bu formu onaylayarak KVKK ve Gizlilik Politikamızı okumuş ve kabul etmiş oluyorsunuz. Güvendesiniz, bilgileriniz asla paylaşılmaz.
close-link

We are at your service 7 days a week. Leave your information and we will call you.

Send
By approving this form, you are agreeing to read and accept our GPDR and Privacy Policy. You are safe, your information is never shared.
close-link

Haftanın 7 günü hizmetinizdeyiz. Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

Gönder
Bu formu onaylayarak KVKK ve Gizlilik Politikamızı okumuş ve kabul etmiş oluyorsunuz. Güvendesiniz, bilgileriniz asla paylaşılmaz.
close-link